טו-אוב סוייר! “Sawyer” בהופעת חצות

מאת: אביטל פרוקופף

אני אוהבת את הניצוץ הזה, ברגע שאני שומעת משהו כל כך טוב שאני כמעט משתנקת. למרות שאני מתלהבת די מהר מהכל, זה לא קורה הרבה שמוזיקה מצליחה לחדור אלי כל כך עמוק, שהקצב שלה ממשיך לפעום בי במהלך כל היום, כמו מחוגי שעון שלא מרפים. כשזה כבר קורה, אני אפילו לא יודעת איך להתחיל לספר על זה, כי החוויה כל כך אינטימית שנדמה שאף אחד לא באמת יבין. אבל הפעם, אין הנחות, אני חייבת לכתוב עליהם. ולא רק בגלל שהגעתי להופעה על מנת לסקר אותה, אלא כי מגיע לחבר’ה האלה שישמעו עליהם כמה שיותר וכמה שיותר מהר.

מדובר בחמישה מוכשרים שמייצרים וייב מיוחד של מערבון בתוך עשן מדבר עם מוסיקת קאנטרי מחוספסת שגורמת לי להתגעגע לימים הקצרים בהם הסתובבתי בנשוויל עם כובע קאובוי והרגשתי מאוד מיוחדת אפילו שהייתי בת 17. הם מנגנים מוזיקה שיובאה היישר מדרום ארה”ב עם הקורטוב הזה של הישראליות שהופך אותה לאפילו טובה יותר ומיוחדת. מרגע שהם עולים על הבמה, לא חולפת דקה והם מצליחים להפנט את הקהל ומשיר לשיר להגביר את הקצב, עד שאין מנוס אלא לצנוח לרצפה בעילפון. זה קצת מזכיר מתקן של שור זועם שמספק שואו ממריץ ונותן מלא תירוצים להעיף את הידיים בתנועות מגוחכות לאוויר בקצב מסחרר עד אובדן שליטה.

מאחור ניצבים המתופף דרור גולן והבסיסט עידו מרום בזרימה שלווה כזו, מעין איזון לטירוף שמתרחש בקדמת הבמה, באדיבותם של איתי פריד ושי משה משה על הגיטרה והקולות שמספקים חוויית גיטרות עילאית ומהפנטים, איתי בשירה סוחפת ושי, בנגינה חסרת פשרות על מפוחית פה. כל הטוב הזה לא היה יכול להיות מושלם, לולא הובלה מבורכת של אחת, עטרה מרחב, בעלת קול חזק ומרתק ואנרגיות חייתיות שגורמות להופעה להפוך למסיבה משוללת רסן. יש לי חיבה לסולניות כריזמטיות, בעיקר אם הן מלוות בגברים בטוחים ומוכשרים מסביבן וכל השילוב הזה על הבמה הוא לא אחר מאשר הצלחה ענקית.

הם מנגנים ושרים, הם מפסיקים באמצע ומתבדחים באנגלית עם מבטא טקסני מעורבב במבטא ישראלי, הם מפתיעים, הם קופצים מהבמה ללא הכנה, הם מתפרעים יחד עם הקהל ובעיקר – הם פשוט טובים. כל שיר שלהם הוא בינגו ויוצר ציפייה גבוהה עוד יותר לשיר הבא והתותחים הללו פשוט לא מאכזבים. האכזבה היחידה אולי היא שלא היה הדרן. החבר’ה ירדו מהבמה ולא שבו ואנשים היו בהלם. יותר משהתרגלנו להדרן בהופעות, פשוט לא רצינו שהחגיגה תגמר.

סיקור הופעות

עקבו אחרינו בפייסבוק 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X