שלנה עליך – כפרה עליך!

מאת: אסתר קובי

שלנה עליך היא להקה מקסימה שרבים שואלים איך עדיין לא פרצה. ייתכן מאוד שלקח להם זמן להתגייס להוצאת האלבום במלואו, אך לאורך השנים הוציאו כבר שלושה סינגלים וצברו קהל מעריצים לא קטן ברחבי כל הארץ, קהל שממלא כל הופעה. ההרכב לא נשאר אדיש לאהדה ואף משתדלים כמעט בכל הופעה לשלב ביצירתיות ולארח אמנים מוכרים שמגיעים לתגבר את החשק ומצב הרוח. הפעם, היה זה אריאל הורוביץ.

אלבום הבכורה יצא בתחילת השנה בעזרת הפקה מוזיקלית של לני בן בסט. עד כה חברי ההרכב היו המשולש המוזיקלי איתן גינזבורג, הסולן והכותב המרכזי של ההרכב, טלי רובינשטיין, החלילנית וזמרת ליווי מקסימה, וגם מורן מייזרס בשירה ובנגינה על פסנתר. בהופעה זו, הכרתי לראשונה את ענת בן חמו זמרת חדשה שמחליפה את מייזרס בהרכב, בן חמו בעלת איכויות שירה נפלאי שהולמים היטב את התזמורת שמייצרים שלנה עליך. באמצעות כישורים ווקאליים ורצון לייצר מוזיקה שמחה, רעננה ואוהבת, מצליחים שלנה עליך להביא אל הבמה מנגינות שאותה מרכיבים קולות בודדים כאילו היו רבים.

החומרים של האלבום מרגיעים ומקרבים, המוזיקה מתאימה להשרות אווירה נעימה, מחברת ונוגעת. זוהי מוזיקה ישראלית עם נגיעות צועניות כפריות של האדם הפשוט. מרכיבים אלו עשויים להסביר את הקהל הדתי שנוכח בהופעות וגם את הצעירים הרבים שמתמידים ועוקבים אחר שלנה בציפייה.

בהופעה נהניתי מאותם השירים המוכרים לי מהופעות קודמות, כאלה שניתן לשמוע שוב ולהתענג מהם כל פעם מחדש. ביצועים שזכורים לי היטב: ‘אל תסעי לשם’, שיר אהבה מתוק עימו פתח איתן את המופע. ‘עד שתבואי לכאן’ היה לשיר קסום בניגון חליל צועני וסינרגיה של קולות נעימה. מורן מייזרס עם הקול המתוק עולה אל הבמה להתאחד עם חבריה בביצוע טוב של הסינגל ‘גן עדן עלי אדמה’, אחד מבין שירי הלהקה האהובים עליי ביותר – משחקי קולות והבזקים של סיטואציות מיום שישי בשכונה שממחישים היטב סיפור ורגעים שאפשר רק להתרפק עליהם. פשוט נפלא!.

לאחר מכן המשיכו החבורה בקצב השירה הקלילה עם ‘שצף הגלים’. ברצף קולח של להיטים טובים מהאלבום, שלנה מבצעים את ‘שב, אדם’ עם אמירות מחזקות כמו ” שב אדם יצאת לחפש הרבה…הלאה המשך בבטחה אל הדרך שלך, עוד היופי מונח כאן למולך”, מסתמנת בנימת רצינות מוזיקה שנוגעת בכל אדם עם מסרים לנפש בריאה.

לאחר ביצוע חדשני לשיר הילדים ‘עוגה’ אריאל הורוביץ עולה לביצוע שיר עליו עבד עם עמותת אנוש למען פגועי נפש ‘לאט לאט’ ולאחריו ביצע את ‘המכתב של רבקה לנעמי’, שיר של סבתא של אריאל מהקיבוץ ליד הכנרת. לפני שנפרדים מאריאל ביצעו את ‘אם נשאר חלום’, מבין שיריו המוכרים של אריאל.

לקראת סיום ההרכב מבצע שיר כיפי – ‘על מצע קוצים’ במקצבים שעושים חשק לרקוד ולהתרומם. לסיום ביצעו את ‘על הנשמה’ בניחוח אתני וגינזבורג שמשלב תודה שבאתם בקטעי השירה. אל ההדרן לא הותירו את הקהל יתום ועם התחלה של חליל קורא, עלו שלנה עליך במקצבי רגאיי לקינוח בשיר ‘מי פה נמצא’ שמציין בפזמון את שם הלהקה לחיזוק הקשר.

………………………………………………………………………………………………………………………

איתן גינזבורג- שירה ויצירה
טלי רובינשטיין – שירה וחליל
ענת בן חמו – שירה
מעיין דוהרי – תיפוף
אוראל אושרת – פסנתר

סיקור הופעות

עקבו אחרינו בפייסבוק 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X