5 שירי היפ הופ שאהבנו ב-2019

ההיפ הופ הישראלי נמצא בקו עליה בשנים האחרונות וזוכה לפופולאריות רבה שמתבטאת בהתחזקותם של תתי ז’אנרים, כגון: טראפ, אלקטרונית, דאנסהול ראפ רוק. כמו כן, אנו נחשפים יותר ויותר למוזיקאים ויוצרים חדשים בז’אנר לצד האמנים הותיקים כגון הדג וסאבלימינל שעוד לא נס ליחם והם בהחלט עדיין נמצאים בקדמת הבמה. 

יחד עם זאת, כיום ישנה ביקורת על על כך שחסרה אותנטיות בשירים החדשים בז’אנר, אם זה מבחינת אמינות המילים והן מבחינת המוזיקה עצמה. זאת, מכיוון שבז’אנר ישנם הרבה העתקות של ביטים וסימפולים ולעיתים הדבר נראה מעושה מדי ופחות מתאים. אנו לא נגד, השאלה היא איך עושים זאת וכמה עושים.

בכתבה זו בחרנו 5 אמנים ושירים שאהבנו עד כה בשנת 2019. מה שמאפיין את השירים זה העובדה שהם קליטים במיוחד ויחד עם זה משלבים אותנטיות, לפחות מבחינת הליריקה והמסר. תיהנו 🙂

פלייליסט היפ הופ ישראלי 2019 >>

הדג נחש וצליל דנין - אנה אנחנו

השיר יצא למעשה בשנה שעברה, אך השנה הוא זכה לשיווק נוסף עם יציאת הקליפ לשיר. השיר מדבר על משבר ביחסים בין בני זוג – על האהבה שהייתה והתפוגגה ועל הריבים הבלתי פוסקים והרצון לצאת מהמצב הלא סימפטי הזה. הדג נחש כהרגלם מביאים הרבה אותנטיות בשיר, אמנים של ממש בשילוב ליריקה סיפורית עם המוזיקה והצלילים. אפרופו צלילים – צליל דנין משתלבת היטב בפזמון עם קולה הנוגה והנעים, מעין קול ניחומים מרגיע בתוך הסיפור הלא פשוט שהשיר מציג. 

סגול 59 עם טדי נגוסה ונצ'י נץ' - כהרף עין

שיתוף פעולה משולש של סגול 59, הראפר הותיק והאהוב יחד עם הכוכב העולה של השנים האחרונות הלא הוא נצ’י נץ’ שחוזר אחרי הפסקה קצרה וטדי נגוסה הצעיר, אולי הראפר הבא של ישראל.

השיר “כהרף עין” מדבר על הזמן שלנו, שחולף מהר לנגד עינינו, על תרבות הצריכה הקלוקלת לדברי המספר ועל הזיוף שאופף אותנו מכל עבר.

“מזהה את הזיוף כמו נשיקה מחותנת. אוכלים זבל, צורכים הבל”

וכן גם ביקורת על מוזיקלית על אמנים אחרים שעושים מוזיקה שמטרתה מסחרית בלבד וללא נשמה. 

“לא באנו רק לשים פה כמה מילים על הדף או להאכיל עם כפית שתמחאו לנו כף”.

אברהם לגסה - לראות את אלוהים

השיר הבא יצא בדצמבר 2018, אך בגלל הסמיכות לשנה החדשה ובעיקר בגלל שממש אהבנו את השיר אז הכנסנו אותו לשירים המומלצים שלנו.

אברהם לגסה הוא ראפר צעיר ומוכשר והשיר הבאה מראה לא מעט מהכישרון שלו.

השיר “לראות את אלוהים” הוא שיר נפלא בו לגסה חדור ציפיה לפגוש את אלוהים, כדי לקבל ממנו קצת הדרכה איך להתנהל בחיים האלה ולאיזה כיוון ללכת.

מצד אחד לגסה מודה על הדברים הטובים אך מצד שני הוא סוג של מוחה על חוסר צדק בעולם ולשם כך הוא משתוקק לדבר עם אלוהים ולקבל תשובות על כל התהיות והשאלות שבוערות בו.

רואי ווידי - חורף שני לבד

עוד אמן צעיר מוכשר הוא רואי ווידי שיוצא בקרוב את אלבום הבכורה שלו העונה לשם “בעיניים אדומות” (15.7), המספר את סיפור חייו של ווידי.

אנו אהבנו במיוחד את השיר שיצא בתחילת השנה “חורף שני לבד”, שיר ראפ רוקיסטי המתאר תקופה של שפל ותחושת ריקנות בחייו של ווידי לאחר פרידה מבת זוגתו לאחר קשר שנמשך מספר שנים.

שחק ואריאל פדהצור - אצלי הכל

השיר “אצלי הכל” הוא שיתוף פעולה במילים ולחן של שחק פאר ואריאל פדהצור. 

עוד שיר שמתאר שברון לב כשחברתו של המספר יצאה לטיול ארוך וכנראה שינתה כיוון בחיים מה שהוביל לניתוק הקשר. המספר לאורך כל השיר מתאר את תחושות הגעגוע והכאב לקשר שכנראה התפספס.

סיקור הופעות

עקבו אחרינו בפייסבוק 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X